header

دریاچه نمک حوض سلطان، آئینه بزرگی در دل کویر

توضیحات

یکی از بهترین مناطق گردشگری فارغ از طبیعت سرسبز شمال و غرب، دیدن کویر و زیبایی های منحصر به فرد آن می باشد. کویر قم یکی از زیباترین مناطق گردشگری با جذابیت های فراوان می باشد.

دریاچه نمک حوض سلطان درچهل کیلومتری شمال قم واقع شده است. دریاچه ای با وسعت 240 کیلومتر در دل کویر، که مانند آئینه ای نقش آسمان صاف و زیبا را در خود جای داده است.

این دریاچه که از دو حوض به نام های حوض سلطان و حوض مره تشکیل شده است و آبراهه ای این دو را به یکدیگر وصل می کند، در فصول مختلف سال بسته به میزان بارندگی، آب آن بالا و پایین می آید و رود های بسیاری همچون رود شور به آن سرازیر می شود. لذا فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای بازدید از این مکان زیبا می باشد. درون دریاچه نیز جاده ای با خاکریز احداث کرده اند تا به راحتی از نمک آن برداشت شود.

این دریاچه که به نام های دریاچه شاهی، دریاچه ساوه و کویر نمک قم نیز معروف است جدای از دریاچه ی نمک قم می باشد چرا که آن با وسعت بیشتری در جنوب شرقی شهر قم واقع شده است.

برای گذراندن یک روز به یادمندنی در کنار خانواده خود، لذت عبور از دریاچه را با پای پیاده یا دوچرخه حتما تجربه کنید. لباس مناسب برای پیاده روی را به همراه داشته باشید چرا که اثرات نمک و گل و لای به راحتی پاک نمی شود. همچنین آب خوردن و کلاه آفتابگبر با خود ببرید.

روستا و کاروانسرای علی آباد نیز در 13 کیلومتری این مکان پذیرای شما عزیزان خواهد بود.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های قم روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟