header

دریاچه سد ایلام

توضیحات

از جاذبه های زیبای استان ایلام دریاچه سد ایلام است که در 20کیلومتری شرق استان ایلام  و در مسیر فرعی جاده ایلام به دره شهر ودر 15 کیلومتری غرب شهر ارکواز ملکشاهی در2کیلومتری شهرستان ملکشاهی در بخش مهر گچی  واقع شده است این اثر طبیعی  که در زمره جاذبه طبیعی قرار دارد در سال 1380 جهت تامین آب شرب سدی تعبیه شده است.حجم کلی آب سد 64 میلیون متر مکعب است که در سال های اخیر به دلیل بارندگی فراوان امکان سرازیر شدن آب سد وجود داشته است.محیط سرسبز،آب و هوای مطلوب،طبیعت چشم نواز از خصوصیات این جاذبه بی نظیر است که در نمونه خود بی مثال است و جاذب بسیار جمعیت است از این رو از قطب های مهم توریستی محسوب می شود و همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: سنگ نوشته ملکشاهی


وجود پوشش های گیاهی متنوع این مکان را به بهترین مکان برای گذراندن اوقات و فراغت تبدیل کرده است.طبیعت منحصر به فرد این آن را به بهترین مکان برای زیستگاه  گونه ای از حیوانات و پرندگان فراهم کرده است. محوطه این دریاچه اگرچه در ظاهر مانند یک جنگل به نظر می رسد اما محیطی بسیار آرام و دلنشین دارد و خالی از هرگونه حیوانات خطرناک است. آب و هوای مطلوب،طبیعت بکر و دل نشین، محیط سرسبز،گونه های فراوان گیاهان از خصوصیات این اثر زیبا است. اوج زیبایی این منطقه در فصل بهار و تابستان است در این موقع از سال هوا بسیار دل انگیز است و گردشگران می توانند اوقات خوشی را در کنار خانواده و دوستان سپری کنند و لحظات به یاد ماندنی و خاطره انگیزی را به وجود آورند.

آنچه قابل ذکر است  بی توجهی مسئولان و عدم رسیدگی به این طبیعت زیبا است نبود هیچ گونه امکانات رفاهی اعم از سرویس بهداشتی و نمازخانه و غذاخوری ها از مشکلات دیگر است امید است در جهت گسترش و توسعه گردشگری این دریاچه و جلب رضایت مسافران همچنین در جهت ایجاد مشاغل های مختلف در اطراف آن برنامه ریزی ها و سازه هایی صورت گیرد.اگر قصد ماندن در این مکان را داشته باشید می توانید از هتل های استان ایلام برای اقامت استفاده کنید و یا در صورت داشتن لوازم سفر چادر مسافرتی،مواد غذایی،لباس مناسب،بنزین و دیگر تجهیزات مورد نیاز چند شبی را سپری کنید و توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این مکان از ریختن زباله و آتش روشن کردن و شکستن درختان خودداری کنید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟