header

دره بیدسکان فردوس

توضیحات

بیدسکان

در دل دره بیدسکان فردوس، با مناظر چشم نواز و آب و هوای مفرح، قنات پرآبی جاریست که بر زیبایی های بصری منطقه افزوده است. روستای بیدسکان که یکی از جاهای دیدنی فردوس است، روستایی زیبا و سرسبز با قدمت تاریخی بوده که در این دره واقع شده است. این روستا با فاصله 29 کیلومتری در سمت شرق شهرستان فردوس واقع شده است که در مجاورت با روستاهایی مثل سرند، گستج ، نوده و شهر اسلامیه می باشد.

بیدسکان شهرستان فردوس

در روستای بیدسکان اکثر مردم به کارهای کشاورزی و باغداری مشغول هستند، از محصولات کشاورزی این روستا می توان به جو ، گندم ، زعفران ، گردو ، انار ، توت ، بادام ، زردآلو و انگور اشاره کرد. باغات زیبای انار این منطقه همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته، این منطقه را در لیست جاهای تفریحی فردوس قرار داده است. انار این منطقه در رده انارهای باکیفیت ایران بوده، همواره در پذیرایی ها بخصوص در شب یلدا مدنظر گردشگران قرار گرفته است.

روستای بیدسکان

دره بیدسکان به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی فردوس، دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری مانند آب و هوای ییلاقی، روستای زیبا و سرسبز، قلعه تاریخی، منازل و آب انبار های قدیمی و سد خاکی روستا می باشد. این دره از جمله جاذبه های بسیار زیبای روستای بیدسکان است که در 4 کیلومتری قسمت شمالی روستا واقع شده و مملو از درختان گردو، بادام و درختان بلند بید بوده که بر زیبایی این دره افزوده است. 

قنات دره فردوس

این دره خود شامل قناتی است که آب بسیار خنک و گوارایی دارد. در قسمت پایانی دره مکانی برای نشستن و تفریح گردشگران فراهم شده است تا در کنار آب و زیر درختان با آرامش به صدای پرندگان گوش فرا دهند.

مردم خون گرم و مهمان نواز روستا و دره بیدسکان فردوس آماده استقبال و پذیرایی از شما گردشگران محترم می باشند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    سرویس بهداشتی :
    دارد
    آب آشامیدنی :
    دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان جنوبی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟