header

دره بیدسکان

توضیحات

روستای بیدسکان روستایی زیبا و سرسبز و با قدمت تاریخی بلند است. این روستا با فاصله 29 کیلومتری در سمت شرق شهرستان فردوس واقع شده است که در مجاورت با روستاهایی مثل سرند ، گستج ، نوده و شهر اسلامیه می باشد.

در روستای بیدسکان اکثر مردم به کارهای کشاورزی و باغداری مشغول هستند، از محصولات کشاورزی این روستا می توان به جو ، گندم ، زعفران ، گردو ، انار ، توت ، بادام ، زردآلو و انگور اشاره کرد. باغات زیبای انار این منطقه همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. انار این منطقه در رده انارهای باکیفیت ایران قرار دارد و همواره در پذیرایی ها بخصوص در شب یلدا مدنظر گردشگران قرار گرفته است.

روستای بیدسکان دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری مانند آب و هوای ییلاقی ، دره های زیبا و سرسبز ، قلعه تاریخی ، منازل و آب انبار های قدیمی و سد خاکی روستا می باشد. از جمله جاذبه های بسیار زیبای روستای بیدسکان دره سرسبز آن است که در 4 کیلومتری قسمت شمالی روستا واقع شده است و پوشیده از درختان گردو و بادام و درختان بلند بید است که بر زیبایی این دره افزوده است. این دره خود شامل قنات است که آب بسیار خنک و گوارایی دارد.

در قسمت پایانی دره مکانی برای نشستن و تفریح گردشگران فراهم شده است تا در کنار آب و زیر درختان با آرامش به صدای پرندگان گوش فرا دهند.

مردم خون گرم و مهمان نواز روستای بیدسکان آماده استقبال و پذیرایی از شما گردشگران محترم می باشند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    سرویس بهداشتی :
    دارد
    آب آشامیدنی :
    دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان جنوبی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟