header

جنگل پردیسان قائم

فاصله از مرکز استان 7.2 ک.م فاصله از شهرستان کرمان 7 ک.م فاصله از شهر کرمان 8.1 ک.م

آدرس

(کرمان - کرمان - کرمان)


حاشیه شرقی کرمان، کنار بلوار قائم

از آنجایی که تمامی درختان جنگل پردیسان قائم کرمان که  230 هکتار مساحت دارد و  به پیشنهاد« دکتر مظفر بقایی »در کوه های صاحب لازمان این شهر ایجادشده است ، کاشت دست می باشد عنوان بزرگترین جنگل ایران به آن داده شده است .  این پارک از آنجایی که در شهری گرمسیری ایجاد شده  ودارای سایه سنگین و یکدستی می باشد، باعث شده اهالی اطراف و مسافران زیادی برای گردش و تفریح به این پارک بیایند و به عنوان آسایشگاه مردمی که می خواهند از دود و دم شهر و سرو صدای آن به دور باشند شناخته شود. . همچنین کوهنوردی در کوه های اطراف این جنگل یکی از عادات معمول اهالی شهر کرمان می باشد و این کوهنوردان همچنین می توانند از آبشار های مصنوعی که از داخل غار های کوه های صاحب الزمان خارج می شود دیدن کنند و از آن لذت ببرند.

زیارتگاه «سید حسین»  که از قدیمی ترین زیارتگاه های کرمان شناخته میشود به طرز عجیبی در بین کوه و جنگل قائم قرار گرفته است و باعث شده تا مردم مراسم ها و مناسبت های متنوعی را در این مکان بر گزار کنند.

در مجاورت این جنگل و کوه های صاحب الزمان مزار شهدا قرر دارد که در کنار این مزارشهدا مهدیه مسجد صاحب الزمان وجود دارد که هر هفته میزبان منتظران ظهور امام زمان (عج) می باشد .

ایجاد یک پایگاه آتش نشانی در دل این جنگل باعث شده است در صورت بروز آتش سوزی کمترین خطر به این جنگل دست کاشت برسد .

جنگل قائم  بیش از 500 هزار اصله درخت از نوع کاج، سرو، نارون و ... دارد و همین موضوع باعث شده این جنگل به عنوان ریه های شهر کرمان شناخته شودو تاثیر بسیار زیادی را در ایجاد هوای لطیف و مناسب شهر کرمان داشته باشد .


نویسنده

این جاذبه توسط sa.za ثبت شده است

مشخصات

جنگل پردیسان قائم

مشخصات
کارت خوان
دارد
فضای بازی کودکان
دارد
نمازخانه
دارد
کشیدن سیگار
آزاد
بوفه خوراکی
دارد
سرویس بهداشتی
دارد
آب آشامیدنی
دارد

امتیاز کاربران به :

جنگل پردیسان قائم

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)