header

جنگل پردیسان قائم

توضیحات

از آنجایی که تمامی درختان جنگل پردیسان قائم کرمان که  230 هکتار مساحت دارد و  به پیشنهاد« دکتر مظفر بقایی »در کوه های صاحب لازمان این شهر ایجادشده است ، کاشت دست می باشد عنوان بزرگترین جنگل ایران به آن داده شده است .  این پارک از آنجایی که در شهری گرمسیری ایجاد شده  ودارای سایه سنگین و یکدستی می باشد، باعث شده اهالی اطراف و مسافران زیادی برای گردش و تفریح به این پارک بیایند و به عنوان آسایشگاه مردمی که می خواهند از دود و دم شهر و سرو صدای آن به دور باشند شناخته شود. . همچنین کوهنوردی در کوه های اطراف این جنگل یکی از عادات معمول اهالی شهر کرمان می باشد و این کوهنوردان همچنین می توانند از آبشار های مصنوعی که از داخل غار های کوه های صاحب الزمان خارج می شود دیدن کنند و از آن لذت ببرند.

زیارتگاه «سید حسین»  که از قدیمی ترین زیارتگاه های کرمان شناخته میشود به طرز عجیبی در بین کوه و جنگل قائم قرار گرفته است و باعث شده تا مردم مراسم ها و مناسبت های متنوعی را در این مکان بر گزار کنند.

در مجاورت این جنگل و کوه های صاحب الزمان مزار شهدا قرر دارد که در کنار این مزارشهدا مهدیه مسجد صاحب الزمان وجود دارد که هر هفته میزبان منتظران ظهور امام زمان (عج) می باشد .

ایجاد یک پایگاه آتش نشانی در دل این جنگل باعث شده است در صورت بروز آتش سوزی کمترین خطر به این جنگل دست کاشت برسد .

جنگل قائم  بیش از 500 هزار اصله درخت از نوع کاج، سرو، نارون و ... دارد و همین موضوع باعث شده این جنگل به عنوان ریه های شهر کرمان شناخته شودو تاثیر بسیار زیادی را در ایجاد هوای لطیف و مناسب شهر کرمان داشته باشد .

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
 • مشخصات :

  کارت خوان :
  دارد
  فضای بازی کودکان :
  دارد
  نمازخانه :
  دارد
  کشیدن سیگار :
  آزاد
  بوفه خوراکی :
  دارد
  سرویس بهداشتی :
  دارد
  آب آشامیدنی :
  دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟