جنگل شصت کلا

جنگل شصت کلا یکی از جنگل های نهفته استان گلستان می باشد. این جنگل در هفت کیلومتری گرگان قرار گرفته است. جنگل شصت همچنین یکی از جنگل های طبیعی ایران می باشد که در این جنگل حیوانات وحشی زیادی مشاهده شده است از جمله: یوز پلنگ ، خوک ، خرس و .... 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید :آبشار شادان گلستان

جنگل شصت که یکی از جاهای دیدنی گرگان می باشد، کلا دارایی درختان قامت بلند و در کنار این درخت ها می توان قارچ های رنگارنگ مشاهده کرد. یکی دیگر از شگفتی این جنگل از دل آن رودخانه وسعیی عبور می کنند. جنگل شصت کلا دارایی چشمه های طبیعی زیادی می باشد. در این جنگل آبشارهای زیبای زیادی هم وجود دارد .جنگل شصت کلا همچنین یکی از جاذبه های طبیعی گرگان می باشد،در یک منطقه  کوهستانی واقع شده است حتما وسایل کوهنوردی را به همراه  خود داشته باشید.

در کف تاریک جنگل و در کنار درختان، می توان انواع و اقسام قارچ های رنگارنگ و البته خطرناک را یافت که بسیاری از آنها خواص دارویی و صنعتی مهمی دارند.

جنگل شصت کلا در بهار

رودخانه شصت کلا

رودخانه شصت کلا به طول تقریبی 43 کیلومتر از دامنه‌های شمالی کوه قل بلاغ سرچشمه گرفته و با عبور از دره‌ها و جنگل‌های زیبای کوه جوزبند و سیراب نمودن روستای سیدمیران، به دشت گرگان و مازاد آن به رودخانه قره‌سو می‌ریزد. این رود زیبا در مسیر خود آبشارهایی همچون باران کوه و شصت کلاته را به وجود می‌آورد. آبشار شصت کلاته در انتهای جنگل شصت کلا در 22 کیلومتری جنوب غربی گرگان قرار دارد.

امکانات جنگل شصت کلا

از امکانات جنگل شصت کلا می توان به: آب آشامیدنی ، استرحتگاه ، آلاچیق ، فروشگاه مواد غذایی ، سرویس بهداشتی و ......... اشره کرد. بهترین فصل بازدید بهار و تابستان است.

آبشار شصت کلاته

آبشار شصت کلانه در مکان معروف به نام آبشار فیروز گرگان،آبشار شصت کلانه تا انتها جنگل تدامه دارد،که در 22 کیلومتری جنوب غرب گرگان قرار دارد ومسیر دسترسی ، میان جنگل میگذرد.

عکسی زیبا از آبشار شصت کلاته

آبشار باران کوه
یکی دیگر از آبشار های زیبای گلستان آبشار باران کوه نام دارد که در ارتفاعات جنگل قرار دارد که 18 کیلومتر گرگان و در مسیر رودخانه شصت کلا قرار دارد.

تصاور زیبا از آبشار باران کوه

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 سفر خوبی را برای شما آرزومندیم