header

تفرجگاه نوژیان

توضیحات

اگر قصد سفر به مکانی را دارید که از محیط شهری در آن خبری نباشد و وجود آدمی را مملو از آرامش کند و به دور از استرس کاری و دغدغه های روزمره باشد تفرجگاه نوژیان را می تواند در یکی از گزینه های شما برای دیدن یه مکان خاص و جذاب  قرار دارد. این طبیعت منحصربه فرد در استان لرستان در 38 کیلومتری خرم آباد در میان دو کوه تاف و هشتاد پهلو قرار دارد که در سال 1387توسط سازمان میراث فرهنگی در زمره میراث طبیعی به ثبت رسیده است. آنچه به ارزش این اثر طبیعی افزوده است وجود آبشاری هست که به آبشار نوژیان شهره است علاوه بر این محیط بسیار متفاوت و درختان انبوه و کهن سال در زیبایی و اهمیت آن تاثیر زیادی گذاشته است.

تفرجگاه نوژیان از قطب های مهم توریسی محسوب می شود که علاوه بر گردشگران اهالی خود منطقه را نیز در تمامی فصول به خود جذب می کند و مسافران می توانند چند شبی راهم در آن سپری کنند و لحظات خوشی را در کنار خانواده و دوستان رقم بزنند بهترین زمان برای بازدید ازآن در فصل بهار و تابستان است که سراسرتفرجگاه سرسبزمی شود و با گل های رنگانگ پوشیده می شود و جلوه های ویژه ای را به این اثر طبیعی می دهند.این تفرجگاه زیستگاه گونه ای از حیوانات و پرندگان شده است ولی با این حال از محیط دلنشین و آرام برخوردار است بهتر است برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این اثر ملی می شود از هرگونه آتش روشن کردن و شکستن درختان  و ریختن زباله خود داری کرد.

 آبشار نوژیان باعث شده است این تفرجگاه علاوه بر اینکه یک مکان تفریحی باشد یک مکان در آمد زایی برای مردم محلی باشد.از آنجا که آب آبشار همیشه پر آب بوده است و تا کنون خشک نشده است حوضچه هایی در پایین آن قرار دارد که برای پرورش ماهی قزل آلا از آن استفاده می کنند آبشار نوژیان که به آب زنده ملقب است تاثیر به سازایی جهت کار آمد این محیط داشته است . از تفریحاتی که در این منطقه مرسوم است کوهنوردی در کوه تاف هست که در بالای واقع شده است همچنین در دامنه کوه گیاهان دارویی رشد می کنند که عموم مردم آنها را می چینند و استفاده می کنند بعلاوه می توان در آب آبشار برای آب تنی کردن درگرمای تابستان بهره برد.

برای رفتن به این تفرجگاه باید 32 کیلومتر راه آسفالت و ماشین رو سپس 6 کیلومتر را در جاده خاکی پیمود متاسفانه در این مسیر هیچ گونه تابلوی رانندگی تعبیه نشده است آنچه حائز اهمیت است دور بودن این مکان از شهر است و در اطراف آن امکانات رفاهی ساخته نشده است به همین علت باید وسایل و تجهیزات کامل اعم از لباس مناسب،بنزین، مواد غذایی،کمک های اولیه، کلاه آفتابی،عینک و تمامی چیزهایی که مورد استفاده قرار می گیرد را به همراه داشت .

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های لرستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟