header

تفرجگاه شوراب

توضیحات

یکی از مکان های منحصر به فرد استان لرستان تفرجگاه شوراب است که در 25کیلومتری خرم آباد به پل دختر واقع شده است.
کوه ها و درختان بی شمار زمین صاف و سبز با570 هکتار مساحت از ویژگی های متمایز این مکان هست آنچه حائز اهمیت است وجود درختان خودرو بلوط است که نمایانگر یک جاذبه ی طبیعی است و این به ارزش این مکان اضافه کرده است. پارک شوراب یکی از قطب های مهم توریستی است که همه سال گردشگران بسیاری را از داخل و خارج به خود جذب می کند هم چنین وجود کوه های اطراف این پارک این فرصت را برای  تمام دوستداران طبیعت فراهم کرده است تا بتوانند از کوهنوردی و دیدن مناظر زیبای اطراف آن لذت ببرند.

 

این جاذبه ی طبیعی همه ساله  مورد استقبال بازدیدکنندگان فراوانی قرار می گیرد و این امر نسبت به تمام تفرجگاه های دیگر بیشتر است .از آنجایی که این تفرجگاه در منطقه ی کوهستانی قرار دارد همواره از هوای سردی برخوردار است بنابراین بهترین زمان بازدید از آن در فصل بهار وتابستان هست که در این شش ماه سراسر این پارک با پوشش گیاهی متنوع از جمله درختان چند صد ساله ی بلوط و گونه ی دیگری از درختان که زیبایی این پارک را دوچندان می کند پوشیده می شود.از آنجایی که این پارک در اطراف کوه زاگرس هست و از جنگل بکر و بزرگی برخوردار است زیستگاه تعدادی از حیوانات شده است همچنین می توان شاهد پرواز گونه ای از پرندگان در آسمان این پارک بود. اگرچه این اثر طبیعی مانند یک جنگل واقعی به نظر می رسد ولی محیط از محیط آرام و دلنشین برخوردار است.
 


این مکان از مسیر دسترسی راحتی برخوردار است راه کاملا ماشین رو  و آسفالت هست. علاوه بر این برای جلب رضایت بازدیدکنندگان امکانات رفاهی در آن از جمله آلاچیق ،سرویس بهداشتی ساخته شده است . این پارک همه روزه در مسیر عبور مسافران قرار می گیرد بنابر این می توان چند شب راهم در این پارک ماند و لحظات خوشی را در کنار خانواده رقم زد به دلیل اینکه این منطقه از آب و هوای سردی برخوردار است بهتر است امکانات لازم اعم از چادر مسافرتی،لباس گرم،و مواد غذایی به همراه داشت تا در صورت نیاز استفاده شود.از تفریحاتی که می توان در این پارک داشت پیاده روی و عکاسی و دیدن مناظر اطراف هست.توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب رسیدن به این تفرجگاه از هرگونه آتش روش کردن، شکستن شاخه ها و گل ها، کندن زمین خودداری کرد

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های لرستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟