تالاب سوستان لاهیجان

تالاب سوستان یکی از روستاهای دهستان لیل با فاصله 11 کیلومتری از مرکز دهستان (روستای سطل سر) است و در بخش مرکزی شهرستان لاهیجان قرار دارد. تالاب سوستان در نزدیکی این روستا یکی از مکانهای گردشگری استان مازندران است که با مناظر بی نظیر و مسحور کننده ی خود جلوه ی خاصی به این استان بخشیده است. 

از این جاذبه نزدیک دیدن بفرمایید : تالاب کیاکلایه لنگرود

تالاب سوستان از تالاب های آب شیرین است که محل زندگی آبزیان و پرندگان بوده، در فصول پاییز و زمستان پرآب است اما در فصل تابستان از آب آن کاسته می شود. اگر کمی در اطراف تالاب پرسه بزنیم نیزازهای دور تا دور تالاب، گیاهان مردابی و درختان جنگلی در داخل و کناره های تالاب نیز چشم دل را می نوازند.

تالاب سوستان لاهیجان

مسیر تالاب سوستان لاهیجان

دسترسی آسان به مسیر تالاب سوستان لاهیجان از دیگر ویژگیهای آن بوده که باعث استقبال بیشتر طبیعت دوستان و گردشگران از آن می شود. کوتاهترین مسیر برای رفتن به تالاب سوستان از دانشگاه آزاد در شهر لاهیجان آغاز می شود.

البته مسیر میدان تربیت نیز مسیر مناسبی است. جالبتر اینکه در طول مسیر نیز تا رسیدن به تالاب مناظر طبیعی و بی نظیری در برابر چشمان شما خودنمائی می کنند که اشتیاق فزاینده ای در دلتان برای دیدن تالاب ایجاد می کند. تماشای رنگهای سبز و صورتی نیلوفرها، رنگهای دلنواز برگ درختان در کنار آبی آسمانی پهناور، بی شک بیاد ماندنی خواهد بود.

توصیه می کنیم در هنگام سفر به شهر سرسبز لاهیجان، رفتن به تالاب سوستان را حتما جزو برنامه ی تفریحی خود قرار دهید و تماشای این تالاب خیره کننده را از دست ندهید.

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است. 

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم