header

تالاب انزلی کجاست؟

توضیحات

تالاب بین المللی انزلی :

شهر بندر انزلی به دلیل بارش فراوان بارانی که دارد پر از جاذبه های زیبا شده است و به دلیل همین جاذبه های بکر و دست نخورده اش نباید نادیده گرفته شود یکی از این جاذبه های مهم هم تالابی است که بین المللی بوده و از سال ۱۳۵۴ در فهرست جاذبه های بین المللی ثبت شده .

این شهر بزرگ ترین بندر ایران است از لحاظ اقتصادی شهر مهمی شناخته شده و در طول زمان با کشور های همسایه بسیار در تماس بوده بنابراین علاوه بر گردشگران داخلی از گردشگران خارجی بی شماری هم بهره مند است. 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید :  دهکده ساحلی بندر انزلی

موقعیت مکانی :

اکر بخواهیم موقعیت مکانی تالاب را که یکی از جاهای دیدنی بندرانزلی هست را عنوان کنیم باید به این صورت بیان کنیم که اگر از سمت شرق در نظر بگیرید به پیر بازار از سمت غرب به کپورچال از سمت شمال به شهرستان انزلی و از سمت جنوب هم به صومعه سرا می‌رسید در اصل این تالاب در قسمت جنوبی سواحل مازندران واقع شده است. 

هر چند که تمامی تالاب های شمال ایرانمان پر از قشنگی و زیبایی است اما این تالاب نه تنها در ایران بلکه در جهان از اهمیت بالایی برخوردار است گونه های متنوعی که در آن وجود دارد به نوعی آن را خاص تر کرده است علاوه بر آن یکی دیگر از تالاب های آب شیرین است.  

در نقطه نقطه ی این تالاب آن چیزی که رقصان خود را در موج های آب به تصویر می کشد نیلوفر های آبی است که زیبایی دو چندانی را به تالاب اضافه کرده است.

نیزارها و لاله های دریایی هم که در اطرافش وجود دارد می‌تواند با دقیقه ای تامل در زیبایی هایش به شما آرامش ببخشد.

 

وسعت :

در فصل های مختلف سال میزان آب تالاب طبیعتا متفاوت است اما به طور میانگین در فصل های پر بارش سال حدود ۱۲۰ کیلومتر مربع است و وقتی بارش باران هم کم باشد نهایتا ۴۰ کیلومتر مربع از این مقدار کم می‌شود .

نکته ی جالبی که در رابطه با تالاب انزلی باید بدانید این است که آب آن به نوعی مدام در حال تصفیه است آن هم به این صورت که رودهای کوچک و بزرگی که پس از آبیاری مزارع به داخلش میریزند نهایتا به دلیل ساحلی بودنش به دریای خزر می ریزند...

حدود ۱۱ رود اصلی و ۳۰ رود فرعی است که این تصفیه را انجام می دهد.

 

زیبایی ها و امکانات تفریحی که هر فردی را به دیدن تالاب تشویق می کند :

 1. تصاویر حیرت انگیزی که لاله های دریایی و نیلوفر های آبی به وجود می آورند.
 2. عکاسی
 3. ماهیگیری
 4. تفزیحات آبی : جت اسکی و...
 5. قایق سواری در میان این آب تصفیه شده و پر از گیاهان و آبزیان زیبا.
 6. وجود پناهگاه های حیات وحش 
 7. از  آنجایی که محل استراحت، سکونت و تخم ریزی گونه های بسیار زیادی از آبزیان و پرندگان نادر بومی و مهاجم است می‌تواند گزینه ی خوبی برای علاقه مندان به کشف پرنده ها و آبزیان متنوع و زیبا و نادر باشد. از جمله پرنده های خاص : 
 • انواع مختلف اردک
 • کشیم سیا گردن
 • عروس غاز
 • غاز پا کوتاه
 • قو
 • حواصیل
 • یلوه کوچک

 

 

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .laugh

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟