باغ هنر شیراز یکی از خلاقانه ترین باغ های شیراز است که به همت شهرداری شیراز، حدود 4 سال پیش،فاز اول آن در سال 1394 با مساحت 6500 متر مربع و هزینه ای بالغ بر 52 میلیار در کنار 80 پروژه دیگر به بهره برداری رسید. باغ هنر در بلوار بعثت، به طوری که ضلع جنوبی آن در مجاورت پارک بعثت، ضلع شرقی در کنار بلوار بعثت و ضلع غربی آن به باغ عفیف آباد ختم می شود واقع شده است.

این مقاله را از دست ندهید: لیست کامل سوغات شیراز با عکس

در گذشته این باغ تنها چند درخت نیمه جان و خشک انار داشته که با این تصمیم شهرداری درختان خشک جانی دوباره گرفتند و علاوه بر آن گیاهان مختلفی برای زیباسازی و فضا سازی به جمع درختان اضافه شدند؛ گیاهانی که هر کدام خواص دارویی منحصر به فردی را دارد در میان آلاچیغ ها دیده می شوند.

ویژگی جذاب باغ هنر استفاده از آثار هنری جالب در یک فضای دنج و خوش آب و هوا و سرسبز است که حال بازدید کننده را خوب و همه را به یک عکس یادگاری دعوت می کند؛ از همه مهم تر حضور هنرمندان شیرازی در غرفه های این باغ است که مراحل خلق یک اثر هنری را از صفر تا صد آن می توانید به سادگی ببینید و لذت ببرید همچنین از صنایع دستی شیراز دیدن و خرید کنید.

به دلیل کمبود فضا و غرفه مخصوص هنرمندان تصمیم به گسترس مکان و احداث فاز دوم گرفتند که با خریداری محیطی در نزدیکی باغ و باز سازی 2 سال بعد در سال 1396 تاسیس شد مساحت آن به 10 هزار متر مربع می رسید.

هنرمندانی که مایل هستند در باغ هنر فعالیتی داشته باشند لازم است تقاضای خود را در اختیار دبیرخانه باغ قرار دهند تا پس از برسی مکانی برای فروش و نمایش آن ها آماده شود. طبق آخرین اخبار 16 غرفه برای نمایش، آموزش و فروش هنرمندان تعبیه شده است.

درب باغ هنر از ساعت 10 صبح تا 12 شب به روی علاقمندان باز است و از ساعت 8:30 تا 11 شب برنامه موسیقی سنتی برای مراجعه کنندگان در نظر گرفته شده است. براساس اطلاعات به دست آمده با هماهنگی مدیریت باغ بسته های کوچکی از گیاهان دارویی که در باغ کاشته شده به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.