بازار فرش تبریز با نام بازار مظفریه و یا تیمچه مظفریه نیز شناخته می شود. تیمچه مظفریه تنها یکی از تیمچه های متعدد بازار تبریز و از جاذبه های تفریحی تبریز است. بازار تبریز بازاری آجری و طولانی ترین بازار سر پوشیده جهان است که دالان ها، سراها، راسته ها و تیمچه های متعددی دارد. تیمچه مظفری در سال 1305 ه.ق و توسط یکی از تجار سرشناس تبریزی به نام حاج شیخ جعفر قزوینی ساخته شده است. نام بازار برگرفته از نام مظفرالدین میرزای ولیعهد است که در آن زمان در تبریز سکونت داشته است. خوشبختانه این تیمچه دستخوش تغییرات زیادی شده است و همان شکل و شمایل ابتدایی اش را حفظ کرده است. تیمچه ای با سقف گنبدی و بلند که به جرات می توان گفت زیباترین تیمچه بازار تبریز است.

این تیمچه دو درب ورودی دارد که هنوز هم چوبی هستند. با ورود به داخل تیمچه دو راهروی بلند با سقف های گنبدی را در پیش رو می بینید که در دو طبقه حجره هایی زیبا را در خود جای داده است. نظم قرار گیری حجره ها خود بر زیبایی تیمچه افزوده است. این تیمچه دو گوشواره در نزدیکی درب های ورودی دارد که ورودی طبقه دوم از آن ها می گذرد. در طبقه دوم نیز حجره هایی مرتب و یکدست قرار گرفته که پنجره های سفید و سبز چوبی شان از طبقات پایین به خوبی پیداست. این تیمچه از همان ابتدا محل خرید و فروش فرش دستبافت و مرغوب تبریزی بوده و برای سالیان متمادی قطب صادرات فرش دستبافت آذربایجان محسوب می شده است.

در طبقه اول تیمچه شاهد فروش انواع فرش های دستبافت تبریزی با رج شمارهای بالا و رنگ بندی های خیره کننده و بی نظیر هستید. انواع فرش ها از اندازه های مختلف از تابلو فرش ها گرفته تا فرش های چند ده متری در این حجره ها پیدا می شود. فرش های دستبافت سایر شهرهای استان نیز در این حجره پیدا می شود. طرح و نقش فرش ها نیز از طرح های سنتی و قدیمی چند صد ساله گرفته تا طرح های مدرن تر و به روزتر در این بازار یافت می شود. اگر به دنبال خرید فرش دستبافت و باکیفیت تبریزی هستید حتما باید سری به تیمچه مظفریه بزنید. حجره های طبقه دوم تیمچه هم کارهای مرمت و روفوی فرش های کهنه را انجام می دهند. هر چیزی که به فرش دستبافت ارتباطی داشته باشد در این حجره ها پیدا می شود. در تیمچه مظفریه هیچ فرش ماشینی به چشم نمی خورد و هر چه که هست هنر دست هنرمندان آذربایجانی است.