header

بازار سنتی ماسوله گیلان

توضیحات

یکی از جاذبه های دیدنی و گردشگری استان گیلان شهر ماسوله می باشد (برای جزئیات شهر ماسوله به صفحه مربوطه مراجعه نمایید) یکی از بخش های توریستی شهر ماسوله برای گردشگرانی که برای اولین بار وارد این شهر می شوند خانه های کاهگلی و ساخته شده با چوب آن می باشد و در اولین ملاقات با این ساختمان ها این بازار ماسوله که یکی از جاهای دیدنی فومن می باشد، است که رخ نمایی می کند. بازار ماسوله  یکی از بخش‌های دیدنی و زیبای گردشگری در شهر ماسوله است که به هنگام پیاده روی می توان از آنها دیدن نمود.

با نگاه کلی در این بازار دوست داشتنی، تعدادی از مغازه‌ها به فروش ظروف مسی و برنجی می‌پردازند که بسیار زیبا هستند . یکی دیگر از مغازه هایی که در این بازار خودنمایی میکند ساخت آیینه های با قاب های ساخته شده با دست بوده که در اندازه های دلخواه ساخته و بفروش می رسند. یکی دیگر از مغازه‌هایی که بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است فروش کیف‌های گلیمی با رنگ های شاد و دوست داشتنی می باشد. بعضی از چای‌خانه‌ها، نمایی زیبا از یک‌سو به بازار ماسوله و از سوی دیگر به کوه‌های پربرف و زیبای اطراف ماسوله دارند. در هر فصلی از سال که به این بازار سفر می کنید لذت خوردن چای را در هوای مطبوع ماسوله از دست ندهید. اگر در فصول سرد سال قصد مسافرت دارید حتما از لوازم و پوشاک گرم استفاده کنید و لذت خوراکی های نظیر باقالی پخته، آش رشته داغ، آش دوغ، و... را تجربه کنید.

یکی از زیبایی های این بازار وجود معماری آن می باشد که از هر قسمتی می توان وارد بخش دیگر بازار شد. حتی می توانید روی یکی از سکوهای خانه های آن بایستید و منظره زیبا و سرسبز و دینی ماسوله را تماشا کنید. از دیگر سوغاتی‌های ماسوله لباس‌ها و عروسک‌های کاموایی هستند. این عروسک‌های کاموایی در رنگ‌های مختلف بافته شده‌اند. دیدن این‌همه رنگ در کنار هم سوژه خوبی برای کسانی که ذوق عکاسی داردند محسوب می شود.

عطاری‌ها هم بازار خوبی دارند و به فروش انواع ادویه و گیاهان دارویی و عرقی‌جات می‌پردازند. به شما توصیه می‌کنیم حتی اگر قصد خرید از مغازه‌ها را ندارید، نگاهی به جزییات جالب آن‌ها بیندازید.چندین مغازه در ابتدای بازار وجود دارد که بفروش ترشی جات و لواشک های مختلف با مزه های متنوع می پردازند.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟