header

بازارچه مرزی بیله سوار

توضیحات

شهرستان بیله سوار

بیله سوار به شهر همیشه آفتابگیر استان اردبیل شهره است که در 125 کیلومتری شهر اردبیل، مرکز استان اردبیل، قرار گرفته است. این شهر در مجاورت مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان قرار گرفته است. یکی از دلایل شهرت این شهر وجود بازارچه مرزی بیله سوار است که با نام بازار گمرک بیله سوار نیز شناخته می شود. فعالیت این گمرک که یکی از دو معبر اصلی ارتباط بین جمهوری ایران و جمهوری آذربایجان است قریب به  دویست سال قدمت دارد. این گمرک یکی از مهم ترین معابر واردات و صادرات کالا به آذربایجان و بالعکس است. مسافرین بسیاری از این گمرک برای تردد زمینی بین این دو کشور استفاده می نمایند که همین امر اهمیت این گمرک را افزایش می دهد.

بازارچه بیله سوار

در کنار گمرک بیله سوار و درست در نقطه صفر مرزی بازارچه بزرگی با بیش از سیصد غرفه فروش قرار دارد که با نام بازارچه مرزی بیله سوار که یکی از جاهای دیدنی بیله سوار می باشد، شناخته می شود. در این غرفه ها اجناسی از کشورهای ترکیه، آذربایجان، چین و .. به فروش می رسد. این بازار به دلیل تنوع بالای محصولات آن، کیفیت مناسب و قیمت پایین در بین مردمان کشور آذربایجان و ایران بسیار محبوب است و در ردیف نخستین جاذبه پرطرفدار استان اردبیل نیز قرار دارد. از اجناس پرطرفدار ارائه شده در این بازارچه که یکی از مراکز خرید بیله سوار محسوب می شود، مرزی می توان به البسه زنانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، کت و شلوار مردانه، کیف، کفش، لوازم خانگی و .. اشاره کرد که در این میان لوازم خانگی و پوشاک زنانه از اقبال بیشتری برخوردارند.

ویژگی های بازارچه بیله سوار 

این بازارچه همه ساله در روزهای آخر تابستان و روزهای آخر سال مملو از حضور خریدارانی است که از نقاط مختلف کشور خود را به بیله سوار رسانده اند. در این فصول برخلاف اغلب بازارهای ایرانی شاهد افزایش قیمت نیستیم و اغلب غرفه ها برای جذب مشتریان بیشتر قیمت هایشان را ثابت نگاه می دارند. این بازارچه مرزی در فاصله 175 کیلومتری شهر اردبیل و 220 کیلومتری شهر باکو قرار گرفته است و از آنجا که ورود اهالی کشور آذربایجان به خاک ایران نیازمند روادید خاصی نیست بسیاری از اهالی این کشور نیز در این بازارچه مرزی به چشم می خورند. شهر بیله سوار علاوه بر بازارچه مرزی دارای طبیعت زیبا و چشم نوازی است که حتما نظر هر بیننده ای را جلب خواهد کرد.

بازارچه بیله سوار

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
 • مشخصات :

  پارکینگ :
  دارد
  تاکسی :
  دارد
  کشیدن سیگار :
  آزاد
  بوفه خوراکی :
  دارد
  سرویس بهداشتی :
  دارد
  آب آشامیدنی :
  دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های اردبیل روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

بازارچه مرزی بیله سوار
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۱۲/۱۳
خیلی افتضاحه
بازارچه مرزی بیله سوار
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۱۱/۲۶
خوبخ
مجتبی تواضع
مجتبی تواضع ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
ممنون از نظر شما دوست عزیز ❤