header

اینچه برون کجاست

توضیحات

اینچه برون

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مرز اینچه برون کجاست که نام و آوازه اجناس و فروشگاه های آن را در هر نقطه از ایران می توان شنید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: بازارچه مرزی اینچه برون یا بازارچه مرزی علوی در شرق استان گلستان و در نزدیکی شهرستان گنبدکاووس قرار دارد. این مکان به مرز پل هم شناخته می شود. این بازارچه که یکی از جاهای دیدنی گنبدکاووس است، دارای بافتی قدیمی است که در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان قرار دارد. ساختار بازارچه مرزی به صورت پاساژ مانند است.

در شهرستان گنبد کاووس مردمان ترکمنی هستند که به کشور ترکمنستان تردد زیادی دارند. بازارچه مرزی اینچه برون اجناس ارزان، متنوع،  باکیفیت و مشتری پسندی را در خود جای داده است. امکان خریدی خاطره انگیز و عالی و همچنین این امر که اینچه یکی از جاهای تفریحی گنبدکاووس است، موجب شده که گردشگران زیادی از این مکان بازدید کنند. بیشترین اجناس بازارچه مرزی اینچه برون لباس های ترکمنی، پارچه های ترکمنی و... هستند و به همین دلیل نظر گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است.

امکانات رفاهی اینچه برون:

سرویس بهداشتی، هتل، رستوران و غیره

هواشناسی اینچه برون استان گلستان:

آب و هوای اینچه، همچون سایر شهرهای شمال، شرجی با میزان بارندگی بالا بوده، در زمستان هوا سرد می باشد. بهترین فصل بازدید از بازارچه اینچه برون که یکی از مهم ترین مراکز خرید گنبدکاووس است، تابستان و پاییز است.

اینچه برون

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گلستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

اینچه برون کجاست
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۵/۰۸
سلام امروز بازار بازه
صادق سمیعی
صادق سمیعی ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
سلام بنا به گفته‌ی رسانه های خبری معتبر کشور در اواخر اسفند ماه سال 1399، بازارچه اینچه برون بازگشایی شده است.
اینچه برون کجاست
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۱/۱۱
ما هم رفتیم اونجا عالیه این عکس و ادرس ها هم به یه دردی خورد افرین گگولی های
مجتبی تواضع
مجتبی تواضع ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
تشکر از شما دوست عزیز ❤