header

بازارچه ساحلی (تاناکورای ) مهاباد

فاصله از مرکز استان 116.6 ک.م فاصله از شهرستان مهاباد 2.7 ک.م فاصله از شهر مهاباد 2.7 ک.م

آدرس

(آذربایجان غربی - مهاباد - مهاباد)


استان آذربایجان غربی، مهاباد، بلوار خبرنگار، بازارچه ساحلی

اگر شما هم وازه تاناکورا را شنیده باشید حتما در این میان نام بازار تاناکورای مهاباد را هم شنیده اید. بازارچه ای که قریب به بیست سال است در نزدیکی ترمینال این شهر و در محوطه­ای وسیع مشغول به کار است. رواج واژه تاناکورا به جای لباس دست دوم از زمانی رایج شد که سریال خارجی اوشین در تلویزیون سراسری ایران  پخش شد. دراین سریال مغازه ای برای فروش برخی اجناس ارزان قیمت تاسیس شد که تاناکورا نام داشت. بازار تاناکورای مهاباد یکی از اصلی ترین مرازک فروش لباس تاناکورا در کشور است که مرکز تهیه اجناس تاناکورای بسیاری از نقاط کشور نیز هست. در این بازار متنوع می توانید انواع و اقسام لباس، کیف، کفش و ... را از مارک ها و برندهای مختلف پیدا کنید.

اگر در روزهای تعطیل یا روزهای آخر هفته به این بازار مرزی سر بزنید آن را مملو از حضور خریدارانی خواهید یافت که اغلب از شهرها و استان های دیگر به مهاباد آمده اند. در میان برخی از اجناس ارائه شده در این بازار گاه می توانید اجناسی از برندهای مطرح جهان را پیدا کنید که این امر از نظر برخی خریداران نقطه قوت خوبی محسوب می شود چرا که با پرداخت هزینه کمتر می توانند کالایی با کیفیت و معیارهای جهانی آن هم در حد و اندازه های اجناس نو پیدا کنند. در این بازار از هر سطح و قشر خریداری به چشم می خورد که در میان مغازه ها و دکه های فروش لباس تاناکورا به گشت و گذار و خرید کردن مشغولند. اگرچه خرید این اجناس از نظر خیلی­ ها دارای تهدیدات بسیاری از جمله تهدیدات بهداشتی است.

تاثیرگذاری بر بازارهای داخلی هم از دیگر معایب این بازار است که از نظر بسیاری سبب صدمه زدن به تولید داخلی می باشد. بازار تاناکورا در ابتدا مجموعه ای دکه های ساخته شده از گونی، حصیر و یا نایلون بود که به مرور زمین در کنار این دکه ها دکه ها و مغازه هایی مدرن تر نیز ساخته شد که دارای سر و شکلی مناسب تر و به روزتر بودند و اغلب اجناس برند را عرضه می کردند. شهرداری مهاباد در سال های اخیر اقدام به تجمیع این بازار کرده و بازارچه ای تجاری را با نام بازارچه ساحلی ساخته است تا فروشندگان این بازار نیز در یک مجتمع تجاری ساماندهی کرده و نظارت بیشتری بر این بازار داشته باشد. این مجتمع تجاری بیش از هزار واحد تجاری دارد.


نویسنده

این جاذبه توسط عینلو ثبت شده است

مشخصات

بازارچه ساحلی (تاناکورای ) مهاباد

امتیاز کاربران به :

بازارچه ساحلی (تاناکورای ) مهاباد

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)