header

بازار تاناکورای مهاباد

توضیحات

اگر با شنیدن نام تاناکورا به یاد خیابان ها و فروشگاه هایی شلوغ و مملو از البسه کهنه و کثیف می افتید، با دیدن تاناکورای مهاباد و فروشگاه های تمیز و البسه اروپایی باکیفیت آن، نظرتان عوض خواهد شد. در استان های غربی کشور بازارهای مختلفی با نام تاناکورا ساخته شده است که ویژگی ها و خصوصیات خاص آن مورد توجه بسیای از افراد قرار گرفته است. در صورتی که واژه تاناکورا را شنیده باشید، حتما نام بازار تاناکورای مهاباد را که یکی از جاهای دیدنی مهاباد است، هم شنیده اید. از جمله این ویژگی ها می توان به پایین بودن قیمت و متنوع بودن اجناس این بازارچه اشاره کرد که مورد توجه مسافران قرار می گیرد. این بازار دیدنی و جالب علاوه بر اجناس متنوع، دیوارها و سقف حصیری آن نیز تماشایی است.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : خانه معلم مهاباد 

 بازارچه ای که قریب به بیست سال است در نزدیکی ترمینال این شهر و در محوطه­ ای وسیع مشغول به کار است. رواج واژه تاناکورا به جای لباس دست دوم از زمانی رایج شد که سریال خارجی اوشین در تلویزیون سراسری ایران  پخش شد. در این سریال، مغازه ای برای فروش برخی اجناس ارزان قیمت تاسیس شد که تاناکورا نام داشت. بازار تاناکورای مهاباد یکی از اصلی ترین مراکز فروش لباس تاناکورا در کشور است که مرکز تهیه اجناس تاناکورای بسیاری از نقاط کشور نیز هست. در این بازار متنوع می توانید انواع و اقسام لباس، کیف، کفش و ... را از مارک ها و برندهای مختلف پیدا کنید.

خرید اینترنتی از بازار تاناکورای مهاباد

سایت تاناکورای مهاباد در سال 1394 آغاز به کار کرد. این سایت یکی از معروف ترین بازار هایی است که می توان بصورت اینترنتی، محصولاتی با کیفیت و قیمت مناسب را با مراجعه به لینک زیر خریداری نمود:

tanakora-mahabad.com

بازار تاناکورای مهاباد

اگر در روزهای تعطیل یا روزهای آخر هفته به این بازار مرزی سر بزنید آن را مملو از حضور خریدارانی خواهید یافت که اغلب از شهرها و استان های دیگر به این بازار که یکی از جاهای تفریحی مهاباد است، آمده اند. در میان برخی از اجناس ارائه شده در این بازار گاه می توانید اجناسی از برندهای مطرح جهان را پیدا کنید که این امر از نظر برخی خریداران نقطه قوت خوبی محسوب می شود چرا که با پرداخت هزینه کمتر می توانند کالایی باکیفیت و معیارهای جهانی، آن هم در حد و اندازه های اجناس نو پیدا کنند. در این بازار از هر سطح و قشر خریداری به چشم می خورد که در میان مغازه ها و دکه های فروش لباس تاناکورا به گشت و گذار و خرید کردن مشغولند. اگرچه خرید این اجناس از نظر خیلی­ ها دارای تهدیدات بسیاری از جمله تهدیدات بهداشتی است. 

تاثیرگذاری بر بازارهای داخلی هم، از دیگر معایب این بازار است که از نظر بسیاری سبب صدمه زدن به تولید داخلی می باشد. بازار تاناکورا در ابتدا مجموعه دکه های ساخته شده از گونی، حصیر و یا نایلون بود که به مرور زمان در کنار آنها، دکه ها و مغازه هایی مدرن تر نیز ساخته شد که دارای سر و شکلی مناسب تر و به روزتر بودند و اغلب اجناس برند را عرضه می کردند. شهرداری مهاباد در سال های اخیر اقدام به تجمیع این بازار و مراکز خرید مهاباد کرده و بازارچه ای تجاری را با نام بازارچه ساحلی ساخته است تا فروشندگان این بازار را در یک مجتمع تجاری ساماندهی کرده و نظارت بیشتری بر این بازار و تاناکورای مهاباد داشته باشد. این مجتمع تجاری بیش از هزار واحد تجاری دارد.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های آذربایجان غربی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

تاناکورای مهاباد
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۶/۳۱
مهاباد از لحاظ بافت شهری و مهندسی خیابانها شهر زیبایی است، شاید در ایران مقم دوم را کسب کند. اما در بازارچه آن فردی بنام حیدری چای چای ایرانی را به نام خارجی با قیمت گزاف به مسافرین می فروشد که موجب بدبینی مسافران، به مردم غیور با فرهنگ مهاباد را فراهم میسازد.
بازارچه ساحلی (تاناکورای ) مهاباد
Chiya Mogadmi ۱۳۹۸/۱۰/۳۰
تاناکورا چیست : هر کسب و کار بزرگی داستان موفقیت خاصی دارد که شنیدنش می توانید جال باشد . اما داستان موفقیت این تاناکورا مهاباد را مردم در طی ۳۵ سال نوشتنند که اکنون به اینجایی رسیده که هر ساله هزار نفر از سراسر ایران برای خرید به تاناکورای مهاباد تشریف می آورند . رضایت مشتریان تاناکورای مهاباد از محصولات و قیمت آن شایدی کلیدی ترین رمز موفقیت این مرکز خرید بزرگ باشد که تاناکورای مهاباد آن را به دوش می کشد اکثر ده شصتی ها سریال «سال های دور از خانه» را به یاد داریم که در این سریال ژاپنی روایت داستان زندگی شخصیت اصلی سریال یعنی «اوشین» است که در سنین پیری خاطرات زندگی سختش از زمان کودکی تا بزرگسالی را تعریف می کند. https://tanakora-mahabad.com/