header

اقامتگاه بومگردی نایبند

توضیحات

روستای نایبند

شهرستان طبس از جمله شهرستان های شگفت انگیز ایران است که با توجه به آب هوا و موقعیت مکانی، طبیعت روستاها و جاذبه های طبیعی دور از انتظاری دارد. روستای نایبند، نمونه ای دیگر از جاهای دیدنی طبس در معماری پلکانی ایران، از روستا های توابع همین شهرستان است که در جاده دیهوک به راور  (در فاصله 210 کیلومتری از طبس) واقع شده است.

این روستا با توجه به معماری مشابه ماسوله، به ماسوله کویر معروف است. نایبند با توجه به چشمه  ها و قنات های موجود، زمین های زیر کشت زیادی با محصولات متنوعی مانند: خرما، گندم، جو،  حبوبات، سبزیجات، توت و... دارد که همچون جزیره ای سبز در میان کویر خودنمایی می کند.

روستای نایبند

دیدن این روستای زیبا با کوچه های باریک که اکثر آن سر پوشیده (به صورت ساباط) است و خانه های قدیمی که اصالت خود را همچنان حفظ کرده است، خالی از لطف نیست. بهترین فصل برای سفر به نایبند با توجه به خصلت آب و هوای کویری، به این صورت است که تابستان بسیار گرم و زمستان خشک و خنکی دارد که معتدل ترین هوا در اوایل بهار و پاییز می توانید تجربه کنید.

این جاذبه دیدنی نزدیک را از دست ندهید : کاروانسرای چهل پایه

اقامتگاه بومگردی نایبند

اقامتگاه بومگردی نایبند خدمتی از سوی مردم روستا، برای مسافرانی است که مقصد تفریحی خود را نایبند انتخاب کرده اند. بنای این اقامتگاه بر روی دامنه کوه و مشرف بر دشت واقع شده است؛ دارای 7 اتاق با ظرفیت 8 نفر(حداکثر ظرفیت هر اتاق) با امکانات بالا آماده پذیرایی از گردشگران است.

هر یک از اتاق ها مجهز به وسایل سرمایشی و گرمایشی، زیرانداز، پتو و اصطلاحا کف خواب است؛سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و آشپزخانه برای 7 اتاق به صورت مشترک دارد؛ پارکینگ مسقف، راهنمای تور گردشگری، بازدید از کارگاه ها و فروشگاه های صنایع دستی، سرویس رفت و برگشت به کویر و منطقه حیات وحش با ماشین مناسب کویر و... امکانات دیگر این مکان تفریحی است. پرسنل اقامتگاه مسلط به زبان انگلیسی هستند تا به راحتی با گردشگران خارجی ارتباط برقرار کنند که با مهمان نوازی خاطره خوبی برایشان بسازند.

اقامتگاه بومگردی نایبند

پس از چندین ساعت گشت و گذار در روستا و مکان های دیدنی دیگر فرصت خوبی است تا از غذا های محلی منطقه و استان که در این اقامتگاه طبخ می شود سفارش دهید و خستگی را از تن خود دور کنید. آبگوشت، گندم پلو، قروت و بادمجان(کشک و بادمجان) از غذاهای لذیذ و پرطرفدار است.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان جنوبی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟