اسکله ساحلی بابلسریکی از قطب های توریستی است و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. اوج بازدید از این اثر طبیعی در بهار و تابستان است زیرا در این فصول هوا مطلوب و محیط آن بسیار دل انگیز است و می توان اوقات خوشی را در کناردوستان وخانواده رقم زد. آنچه حائز اهمیت است برنامه ریزی جهت گسترش و ایجاد امکانات جهت رفاه حال مسافران است تا با راه اندازی کسب و کارهای جدید در میزان درآمد مردم بابلسر تحولی ایجاد شود و با تجهیز کردن اسکله بابلسر از هرگونه آسیب احتمالی به این اثر چشم نواز جلوگیری کرد، بنابراین اگر قصد ماندن در این مکان را دارید باید امکانات کافی از جمله چادرمسافرتی،لباس مناسب و مواد غذایی و بنزین و سایر لوازم مورد نیاز به همراه داشته باشید.


موقعیت جغرافیایی اسکله ساحلی بابلسر:


همواره سفر کردن یکی از نیازهای آدمی برای تسکین و آرامش روح بوده است اما انتخاب مکان مناسب که دور از هیاهو شهر باشد کمی دشوار است با این حال همیشه طبیعت و دریا یکی از گزینه های مورد نظر خانواده ها برای تعطیلات و گذراندن اوقات خوش است.
 بابلسر که یکی از شهرهای ساحلی شمال کشور است از شهر های مازندران محسوب می شود و با داشتن اسکله ساحلی به جاذبه ای پرطرفدار و محبوب تبدیل شده است. این شهر که در زمره جاذبه تفریحی گردشگری قرار گرفته است در بین دریای مازندران و کوه البرز واقع شده است و از آب و هوای مطلوبی برخوردار است اما آنچه بر ارزش و زیبایی این شهر اضافه کرده است وجود رودخانه بابلرود است که از سواد کوه سرچشمه می گیرد و از میان شهر زیبای بابلسر عبور می کند.

   

 تفریحات اسکله ساحلی بابلسر:


 اسکله ساحلی بابلسر تفریحات متنوعی را برای علاقه مندان به ارمغان آورده است، یکی از این تفریحات قایق سواری است که با داشتن انواع قایق ها و صنوبرهای بلند این فرصت را به علاقه مندان می دهد تا به صورت تک نفره یا گروهی قایق سواری کنند اما کسانی که قصد قایق سواری ندارند میتوانند در ساحل اسکله قدم بزنند یا به بازی های گروهی مشغول شوند یکی دیگر از تفریحاتی که می توان دراسکله بابلسر انجام داد نوشیدن چایی در آلاچیق های تعبیه شده و لذت بردن از منظره اطراف است.از زیبایی های اسکله بابلسر سنگ های موج شکنی است که دور تا دور اسکله را  پوشانده اند و امکان ورود آب به ساحل را نمی دهد علاوه بر این در بین این سنگ ها نورکاریی هایی صورت گرفته شده است که در شب جلوه بی نظیری را به اسکله می دهد و بر زیبایی این منطقه اضافه کرده است.