header

آبشار گچان

توضیحات

از زیبایی های استان ایلام می توان به آبشار گچان اشاره کرد. این آبشار در زمره جاذبه طبیعی قرار دارد و در15کیلومتری استان ایلام ابتدای جاده ایلام به سرابه (شیروان و چرداول) در منطقه گچان قرار دارد که بعد از عبور تونل بزرگ می توان این اثر زیبا را دید. آبشار در منطقه ی بسیار سرسبز واقع شده است محیط دلنشین و آرام ،وجود گیاهان مختلف،طبیعت بکرو جذاب از ویژگی های این آبشار محبوب است که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند و از قطب های مهم توریستی به شمار می رود. وجود آبشار گچان در این منطقه برای مردم آن برکت و مزایای خاصی به همراه داشته است به طوری که در میزان درآمد آن ها نقش به سزایی گذاشته است و می توان گفت اگر روزی آب آبشار خشک شود مردم و محیط اطراف آسیب فراوانی می بینند.

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: سنگ نوشته ملکشاهی


آبشار گچان از دل دره ای به پایین سرازیر می شود و در طول مسیر درختان زیادی را آبیاری می کند و بعد چند متر به باغات میوه می رسد. مردم این منطقه که به باغداری مشغول هستند از طریق فروش محصولات باغ امرار معاش می کند و این باغ های میوه توسط آب آبشار آبیاری می شود و از این جهت حائز اهمیت است بقیه آب آبشار هم به مصرف روستای مجاور می رسد به طوری که در زندگی آن ها هم نقش به سزایی گذاشته است. اطراف آبشار مملو از درختان گردو است این درختان چند ساله به ارزش و اهمیت آبشار اضافه کرده اند.آب گوارا و محیط سرسبز زیستگاهی را برای گونه ای از جانواران فراهم کرده است که بهتر است برای حفظ هر چه بیشتر این جاذبه طبیعی تلاش کرد و از آسیب رساندن به آن خودداری کرد.

اوج زیبایی منطقه گچان در فصل بهار و تابستان است هوای معتدل و طبیعت دل انگیز این فصول را بهترین زمان برای سفر کرده است وبازدید کنندگان می توانند اوقات خاطره انگیزی را سپری کنند از تفریحات مرسوم این منطقه می توان به آبتنی کردن در آب زلال آبشار اشاره کرد که لحظات خوشی را برای علاقه مندان به وجود می آورد علاوه وجود کوه های بلند مانشت و قلاجه این فرصت استثنائی را برای دوستداران به کوهنوردی فراهم کرده است تا بتوانند از آن لذت ببرنداگر قصد ماندن در این مکان منحصر به فرد را دارید بهتر است امکانات کافی اعم از چادر مسافرتی ،مواذ غذایی،لباس مناسب و سایرلوازم مورد استفاده را به همراه داشته باشید قابل ذکر است که از ریختن زباله و آتش روشن کردن و هرگونه آسیب به محیط اجتناب کنید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟