header

آبشار گله خانه (کله خانه) ابهر

توضیحات

آبشار گله خانه کجاست؟

آبشار گله خانه یا کوله خانه که از جاذبه های طبیعی ابهر است  در نزدیکی روستای زیبا و سرسبز گله خانه در 22 کیلومتری شهر ابهر قرار دارد. این آبشار بسیار زیبا با ارتفاع تقریبی 15 متری بلندترین و زیباترین آبشار شهرستان ابهر است. روستای کوله خانه روستای کوچکی است که تنها چند خانوار معدود در آن زندگی می کنند و از طریق باغات میوه و مزارع وسیع امرار معاش می کنند.. مسیر منتهی به آبشار از میان روستای زیبای کوله خانه گذشته و با عبور از میان صخره ها به آبشار می رسد. راه دسترسی به آبشار خاکی بوده و  کمی صعب العبور است. آبشار در میان کوهها قرار گرفته و اطراف آن با درختان بلند و زیبایی احاطه شده و مناظر اطراف آن بسیار چشم نواز است.

بالای سر آبشار با میله آهنی نرده کشی شده است تا ایمنی بازدید کنندگان حفظ شود. آبشار در مسیر رسیدن به روستا و ییلاق زیبای مرچین یا مرشین واقع شده و مراتع سبز و درختان فراوانی در آن به چشم می خورد. آبشار محصول عبور رودخانه ای است که از روستا عبور می کند و در نهایت از صخره فرود می آید و آبشار زیبایی را خلق می کند.  آبشار در درون یک دره نسبتا عمیق و سرسبز فرو می ریزد. درخت گردو از درختان غالب این منطقه است که در کنار درختان سپیدار باعث سرسبزی بیشتر این ناحیه شده است. در انتهای آبشار نیز آبگیر نسبتا بزرگ و زیبایی تشکیل شده  که بسیار چشم نواز است و در نهایت رودخانه باز به مسیر خود ادامه می دهد.

از لابه لای دیواره آبشار نیز درختچه هایی بیرون زده اند که بر زیبایی و سرسبزی هر چه بیشتر نمای آبشار افزوده اند. بسیاری از خانواده های ابهری و شهرهای اطراف در فصول گرم سال خودشان را به این آبشار زیبا می رسانند و در پایین آبشار بر روی تخته سنگ های بزرگ مجاور آبگیر کمپ زده و به تفریح می پردازند. برخی از خانواده ها نیز در نزدیکی آبشار و با کمی فاصله چادر زده و شب را در این منطقه زیبا و سرسبز به صبح می رسانند. برای دسترسی به این آبشار از مسیر جاده مرشین جاده خاکی منشعب می شود که از روستای کوله خانه عبور کرده و به آبشار گله خانه یا کوله خانه می رسد.

در ادامه از جاهای دیدنی ابهر دیدن نمایید!

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های زنجان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟