header

آبشار پیران

توضیحات

از جاذبه های زیبای استان کرمانشاه می توان به آبشار پیران اشاره کرد که در استان کرمانشاه شهرستان سر پل ذهاب در روستای ژالکه در منطقه پیران واقع شده است. منطقه ی پیران  در 10 کیلومتری شمال شرق سر پل ذهاب قرار دارد و یکی از سرسبز ترین قسمت های این منطقه به شمار می رود و دارای تعدادی باغ و روستا و مملو از درختان هست. آبشار پیران پس طی کیلومترها و گذر از این باغ و روستا از یک کوه صخره ای جاری می شود و سر انجام به یک دره می ریزد.
 

آبشار پیران یکی از جذاب ترین اثر طبیعی این استان است که ارتفاع آن به 150 متر می رسد و یکی از بلند ترین آبشار های کشور محسوب می شود.

این جاذبه ی منحصر به فرد در زمره ی محوطه ی تاریخی ریجاب قرار دارد و از سه طبقه تشکیل شده است که ارتفاع هر بخش آن متفاوت است طبقه اول و دوم آن از ارتفاع بیشتری برخوردار است . آبشار پیران به آبشار ریژآو نیز شهره است. ریژآو در زبان کردی به معنی ریزش آب است. این آبشار در یک کوه صخره ای و در میان درختان قرار گرفته است به طوری که طبقه اول آن به سختی قابل دیدن است. اگرچه این کوه صخره ای قابل پیمودن برای عموم نیست ولی این فرصت استثنایی برای طبیعت دوستان فراهم شده است تا بتوانند با تجهیزات کامل صخره نوردی از پیمودن آن لذت ببرند.

اوج زیبایی این منطقه در فصل بهار و تابستان هست بنابراین در این شش ماه گردشگران بسیاری را از داخل و خارج به خود جذب می کند و از قطب های مهم توریستی به شمار می رود . در اطراف این جاذبه ی طبیعی امکانات رفاهی برای مسافران فراهم شده است که می توانند از گذراندن لحظات خوش در کنار خانواده لذت ببرند. این امکانات شامل پارکینگ و آلاچیق ها و مغازه های اطراف آن می شود برای رفتن به این جاذبه از دو مسیر می توان استفاده کرد یکی به بالای آبشار می رسد و دیگری به پایین آبشار می رسد ولی در هر صورت نیازمند ساعتی پیاده روی می باشد.همچنین علاقه مندان به طبیعت می توانند از چادرهای مسافرتی استفاده کنند و چند شبی را در این مکان زیبا بمانند.
 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمانشاه روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟