مهیج ترین و بهترین لحظات سفر خود را در منطقه ای سرسبز بکر در ۱۶ کیلومتری شهر پره سر به نام ویسادار تجربه کنید.

برای رفتن به این منطقه بایستی ابتدا به رشت بروید و و سپس راه خود را به طرف آستارا ادامه دهید. پس از گذر از انزلی و شهر رضوانشهر و طی ۱۷ کیلومتر به شهر پره سر که یکی از جاهای دیدنی رضوانشهر می باشد،می رسید. در مسیر راه زیبایی های طبیعت را میتوان به وضوح مشاهده کرد عبور از جاده جنگلی که دو طرف خیابان را درختانی سبز در فصل بهار و تابستان پوشانده است ، این جنگلها به نام جنگلهای گیسوم معروف میباشند همچنین  میتوانید در کنار جاده پارک کنید و لحظات خوش وزیبای خود را با عکاسی از مناظر لذت بخش تر کنید.

آبشار ویسادار، آبشاری رؤیایی

از دیگر آبشارهای زیبا و مرتفع گیلان می توان آبشارهای لاتون و چالدشت را نام برد؛ بعد از این آبشارها، آبشار ویسادار با ارتفاع حدود 15 متر رتبه سوم آبشارهای گیلان را از لحاظ ارتفاع به خود اختصاص داده است. آبشار ویسادار را می توان در سر راه رودخانه لمیر یافت. این رودخانه از کوه های تالش که به گردنه الماس نیز شهرت دارد سرچشمه گرفته و در نهایت به دریاچه خزر ختم می شود.

نام ویسادار برگرفته از یک کلمه تالشی به معنای سایه درخت بید است.در مسیر راه به سمت آستارا درست وسط شهر میدانی قرارگرفته که روی آن تابلویی نوشته شده "بسمت آبشار ویسادار" بطرف چپ حرکت کرده و وارد جاده ای دلبرا با سکوتی دلشنین درختان سر به فلک کشیده بگونه ای که اگر در فصول گرم سال به این منطقه سفر کنید آسمان به سختی دیده می شود. حتی میتوانید در کنار همین جاده ها در زیر سایه های درختان کنار رودخانه ای که از خود آبشار ویسادار سرریز می شود بنشینید و به ناهار،استراحت و تفریح بپردازید. اگر میخواهید وارد رودخانه شوید حتما موارد ایمنی را راعایت کنید.اگر 10 تا 15 کیلومتر رانندگی کنید به منطقه  آبشار می رسید. اولین چیزی که توجه شمارا جاب می کند صدای خروشان آبشار است که شما را ناخودآگاه بسمت خود می کشاند. ریزش آب از روی صخره ها به سمت پایین یکی از پدیده های منحصر به فرد این آبشار است که مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. می توانید وسط پلی که دو طرف کوه را بهم متصل میکند بایستید و منظره زیبای آبشار را تماشا  کنید. می توانید عکسهای خاطره انگیزی از این منطقه بگیرید. می توانید به قسمت پایین آبشار رفته و در صورتی که شنا کردن را می دانید لحظات شادی را در فصول گرم سال در این آبشار امتحان کنید.

گیلان با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی که دارد در تموم طول سال نظر گردشگران را به خود جلب نموده است؛ اما با این وجود، در برخی از فصل های سال، زیبایی های گیلان بیشتر خود نمایی می کند.

عکس آبشار ویسادار، آبشاری رؤیایی

به منظور بازدید از این آبشار بهترین زمان فصول بهار و تابستان است البته در پاییز و زمستان هم اگر سختی‌های راه را به جان می خرید، قشنگی‌های خاص خودش را دارد، توجه داشته باشید که در فصل ‌های پرباران و برف، لباس و کفش مناسب همراه داشته باشید و بدلیل لغزنده بودن و کوتاه بودن عرض جاده حتما به آرامی و با زنجیر چرخ حرکت کنید.