دلیلی که باعث می شوند تجربه بودن در کنار آبشا لونک خالی از لطف نباشد :

این آبشار یکی از زیبایی های خاص استان گیلان است و برای رسیدن به آن باید از یکی از زیبا ترین جاده ها عبور کنید. همچنین می توانید در کنار آرامش وصف نشدنی آبشار از اقامت در یکی دیگر از ییلاق های گیلان نیز لذت ببرید.

 

آبشار لونک افسون زیبای طبیعت :

در گوشه ای از طبیعت سرسبز گیلان و در کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان به آبشاری زیبا  به نام آبشار لونک به پهنای 20 متر می رسید. فاصله این آبشار با شهر رشت ۶۰ کیلومتر، با سیاهکل 21 کیلومتر و با دیلمان 24 کیلومتر می باشد.

یکی از صحنه های زیبایی که چشمان شما را نوازش می کند , آن است که اگر با دقت به آبشار خیره شوید متوجه خواهید شد که آب در حین سرازیر شدن همانند دو کودکی که یکدیگر را بغل گرفته اند نمایان می شود. به هنگام افزایش آب در بهار و پائیز دو آبشار به هم می پیوندند و جاذبه ای شکوهمند خلق می کنند.

آب پس از سقوط از این آبشار ۶ متری به رودخانه شیم می ریزد و در آن جریان می یابد. زیبایی لونک به حدی است که عروس و دامادها در روز پیوندشان برای آمدن به کنار آبشار برنامه ریزی می کنند تا تصاویر خاصی را ثبت نمایند.

 

دیدنی ها و تفریحات آبشار لونک  :

طبیعت اطراف آبشار لونک در منطقه جنگلی، صدای پرندگان و گل های رنگارنگی که سر از خاک بیرون آورده اند با زیبائی خاص خود، گردشگران را جذب و محو تماشای خود می کند. کمی آنطرف تر از آبشار، یکی از زیباترین رودخانه های منطقه در دره که گاه اختلاف سطح آن با مسیر به ۱۰۰ متر هم می رسد، یکی از قشنگترین تصاویر طبیعت را پیش چشمان شما قرار می دهد.

بر پا کردن بساط پیک نیک در گوشه و کنار این منطقه جنگلی می تواند اوقات خوشی را در کنار دوستان یا خانواده تان برای شما فراهم سازد.

سفر به این منطقه در هر فصلی لذت خاص خود را دارد. در فصل بهار آبشار به پرآب ترین حالت خود می رسد و رویش گل های رنگارنگ، زیبایی منطقه را دوچندان می کند، در تابستان سرسبزی طبیعت اطراف آن به اوج خود می رسد، در پائیز علاوه بر اینکه میزان آب آبشار باز هم زیاد می شود، رنگارنگی برگ های درختان، فضای زیبایی را به وجود می آورد و پوشش برفی زمستان هم می تواند تصویر دیگری را از طبیعت پیش روی شما نمایان سازد. 

راش، ممرز، توسکا، خرمندی و انجیری از جمله درختان سربه فل کشیده ای هستند که در طبیعت اطراف آبشار خودنمایی می کنند. در سفر به این منطقه می توانید از جاذبه های زیر نیز دیدن نمایید: 

  • گل سوسن چلچراغک
  • کوه درفک
  • منطقه سرسبز ديلمان
  • چشمه آب معدني لاريخاني
  • غار اسپهبدان

 

امکانات گردشگری :

در این منطقه جنگلی، امکاناتی همچون منقل های بتونی برای کباب، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی برای گردشگران فراهم شده و به منظور دسترسی آسان، مسیر نیز به صورت پله پله می باشد.

در آن سوی جاده و در روبروی آبشار ایستگاه هنرهای سنتی و صنایع دستی لونک قرار دارد و در کنار رودخانه نیز رستوران، سرویس بهداشتی و آلاچیق های متعلق به بخش خصوصی به چشم می خورد. برای اقامت علاوه بر خانه های محلی، هتل ها و مهمانسراهای شهرهای اطراف، می توانید شب را در طبیعت به صبح برسانند و از آرامش و زیبائی آن بیشتر لذت ببرید.

راه دسترسی :

آدرس : استان گیلان، جاده سیاهکل - دیلمان

 

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .laugh

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...