گرمی یکی از شهرستان های سرسبز و بسیار خوش آب و هوای استان اردبیل است که در شمال اردبیل قرار گرفته است. در این شهرسان زیبا دشت زیبای مغان قرار دارد که سالیان سال محل اتراق عشایر بوده است. دشت مغان  روستاهای بسیار سرسبزی را در خود جای داده است که در این میان می توان به روستای بسیار زیبا و آباد قوزلو اشاره کرد. این روستا که در فاصله هفت کیلومتری شهر گرمی  و یکصد و ده کیلومتری شهر اردبیل قرار گرفته است یکی از منابع تامین کننده گردوی استان اردبیل است و در کنار انبوه باغات گردو باغات به، گیلاس، هلو و ... نیز در آن به چشم می خورد. اطراف این روستا مملو از پوشش گیاهی غنی است و گیاهان دارویی بسیاری در اطراف روستا می روید.

یکی از دلایل شهرت این روستای زیبا وجود دره ای نسبتا وسیع با نام شوله ­لر درسی است. شوله در زبان مردمان این دیار به معنای آبشار است و این دره با نام دره آبشارها نیز شناخته می شود. با قدم گذاشتن در دااخل این دره شاهد ریزش آبشارهای کوتاه و بلند متعددی خواهید بود که حیرت زده تان خواهد کرد. عبور رودخانه قوزلو چای که یکی از سرشاخه های رودخانه اوجرلو است سبب پیدایش این آبشارهای زیبا شده است. ارتفاع آبشارهای مختلف است و بلندترینشان قریب به 22 متر ارتفاع دارد. این آبشارها در بین مردم بومی این محل با نام های مختلفی همچون بویوک شوله یا آبشار بزرگ، یوخاری شوله یا آبشار بالایی و ... شناخته می شود. باقی آبشارها اغلب ارتفاعی زیر شانزده متر دارند.

سولدوز شوله سی، قیزیل قایاسی، شوران شوله سی، جوما شوله­ سی و گئن دره شوله سی از دیگر آبشارهای مطرح این دره اند. آبشارها در طول چهار و نیم کیلومتری دره وسیع شوله­لر درسی پراکنده اند که مسیری بسیار جذاب را بوجود آورده اند. ریزش این آبشارهای زیبا در کنار طبیعت سرسبز اطراف روستای قوزلو و ارتفاعات زیبای آن سبب شده تا این دره به مکانی جذاب و چشم نواز مبدل شود که توریست های بسیاری را به سوی خود جلب کرده است. چشمه شوربلاغ نیز از دیگر جاذبه های طبیعی روستای زیبای قوزلو است که حتما باید سری به آن بزنید. دشت وسیع مغان آبشارهای متعدد دیگری را نیز در دل خود جای داده است که هر کدام زیبایی های خاص خود را دارند و باید حتما سری به آن بزنید.