header

آبشار سرطاف

توضیحات

در یکی از روستاهای استان ایلام آبشار زیبایی به وجود آمده است این آبشار که در زمره آبشار های طبیعی قرار دارد در استان ایلام در شرق روستای شهید کشوری واقع شده است و جزو آبشار پلکانی محسوب می شود و آبشار سرطاف نام گرفته است. این جاذبه طبیعی که  در زندگی مردم نقش به سزایی گذاشته است سال های بسیاری مورد استفاده آنها برای گذران زندگی و آباد کردن زمین های اطراف قرار گرفته است و گاها در درآمد مردم منطقه هم تاثیر گذاشته است. آبشار چند پله دارد و فاصله پله های آن کم و از ارتفاع کمی برخوردار است علاوه بر این آب زلال و سرد، طبیعت بکر و زیبا ، محیط سرسبز و دل انگیز از خصوصیات دیگر این اثر طبیعی است که همیشه مورد توجه مردم منطقه و مسافران قرار گرفته است.

این جاذبه خاص یکی از قطب های توریستی است و گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند و از این جهت حائز اهمیت است که  بیشتر مورد توجه قرار گیرد و از آلودگی هایی که به واسطه مسافران به وجود آمده است پاک سازی شود و جهت گسترش و ایجاد امکانات رفاهی برنامه ریزی شود تا از آسیب رساندن به این طبیعت بی همتا جلوگیری شود و در میزان کسب و کار مردم روستا تحول ایجاد شود .آبشار محبوب سر طاف برای مردم اهالی از نعمت خاصی برخودار است به طوری که در طول مسیر درختان فراوان را آبیاری می کند و در نهایت به باغ های میوه از جمله انار ،زرد آلو و گردو می رسد . اطراف آبشار سراسر سبز و مملو از پوشش های گیاهی است و طبیعت منحصر به فرد آن زیستگاه  مناسبی را برای گونه ای از حیوانات  و پرندگان فراهم کرده است .

آبشار در فصول کم آبی گاها خشک می شود و محیط اطراف خود را تحت تاثیر قرار می دهد در پاییز و زمستان هم سراسر این منطقه با برف پوشیده می شود و آب یخ می زند پس بهترین زمان سفر در فصل بهار و تابستان است که در این فصول بیشترین میزان بازدید را دارد و گردشگران می توانند لحظات خوشی را در کنار خانواده و دوستان رقم بزنند. از تفریحات این منطقه می توان به آبتنی کردن در آب خنک آبشار اشاره کرد همچنین وجود کوه قلاقیران که زیبایی این منطقه را دو چندان کرده است این فرصت را به علاقه مندان می دهد تا از کوه نوردی لذت برند. اگر قصد ماندن دارید بهتر است امکانات کافی اعم از چادر مسافرتی ،بنزین،مواد غذایی،کمک های اولیه،لباس گرم و سایر لوازم مورد نیاز همراهتان باشد.


 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟