استان چهار محال و بختیاری با تمام جاذبه های طبیعی که در خود جای داده است از زیبایی محصور کننده ای برخوردار است که در میان تمام این اثرها می توان به آبشارکوهرنگ اشاره کرد که در شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این شهرستان مملو از جاذبه های تاریخی و طبیعی است و وجود آبشار کوهرنگ در کنار سایر جاذبه ها آن را به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل کرده است .مردم شهرستان کوهرنگ ایل بختیاری هستند و به زبان لری بختیاری سخن می گویند و وجود جاذبه های بسیار دیگر در این شهرستان آن را به یک مکان توریستی، سیاحتی، عشایری و ورزشی تبدیل کرده است که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند و از قطب های مهم توریستی به شمار می رود. با گردشگری 724 همراه باشید.

آبشار
از زمان های قدیم این آبشار از اهمیت ویژه ای برای حاکمان برخورداربود و هم اکنون نیز ارزش بسیاری برای مردم اهالی و حتی برای مردم اصفهان دارد. آب آبشار کوهرنگ همان آب رودخانه ماربره است که درسال  966هجری قمری  توسط شاه  عباس کبیر به میرجهانگیرخان فرمانروای بختیار دستور صادر شد تا دو رود ماربره و زاینده را به هم وصل کنند طی تلاش هایی که انجام شد با مرگ شاه عباس این کار ناتمام می ماند.یکی از علت هایی که از دیر باز سعی در یکی کردن این دو رود بوده است نزدیکی  سرچشمه های آنان است به همین دلیل در سال های بعد نیز از این پروژه استقبال شد .نام تونل که برگرفته از نام شهر است شامل سه تونل است که در بازه زمانی زیادی از هم ساخته شده است اولین تونل آن در مهر سال 1327احداث شد که در مهر سال 1332به اتمام رسید. تونل دوم نیز در سال 1350به بهره برداری رسید و آخرین تونل آن در  1370 به اتمام رسید.

آب آبشار کوهرنگ که بخشی از آن مورد آبیاری زمین های کشاورزی قرار می گیرد نقش به سزایی در دائمی بود آب زاینده رود دارد. اطراف آبشار مملو از چمن زار های سبز و تعدادی درخت است که گاها می توان پرواز پرندگان کوچک و خوش صدا را در آن دید و در بهار و تابستان می توان جلوه های بی نظیر آن را تماشا کرد. در کنار این جاذبه زیبا سازه هایی جهت رفاه حال بازدید کنندگان تعبیه شده است که در این میان می توان به چند واحد مسکونی و سرویس بهداشتی اشاره کرد اگر قصد ماندن را در این مکان داشته باشید می توانید از چادر مسافرتی هم استفاده کنید از آن جایی که آب آبشار با فشار زیادی همراه است به هیچ وجه امکان آب تنی کردن در آن وجود ندارد و بهتر است برای حفظ این اثر زیبا از هرگونه آسیب رساندن به آن خودداری کرد. اپ موبایل گردشگری راهنمای شما در سفرتان است.