header

آبشار اسفند ایرانشهر

توضیحات

آبشار اسفند در شهرستان دلگان بخش جلگه چاه هاشم و روستای اسفند قرار دارد. این آبشار به عنوان یکی از مناظره های طبیعی، بکر، دل نشین و چشم نواز بخش جلگه چاه هاشم می باشد و از آبشارهای مهم و دیدنی در استان سیستان و بلوچستان نیز به شمار می آید. آبشار اسفند در4 کیلومتری روستای اسفند و در 30 کیلومتری بخش جلگه چاه هاشم واقع شده است. این آبشار در کنار رودخانه ای واقع شده که عرض آن 160 متر است و از وسط روستای اسفند عبور میکند. یکی از قابلیت های این آبشار اینست که در تمام سال آب دارد حتی در زمستان که بیشتر نقاط کشور در سوز و سرما به سر می برند با داشتن هوایی بهاری جای خوبی برای آبتنی می باشد.

 

 

این آبشار از کوه های گیران و سفید کوه شهرستان نیکشهر سرچشمه می گیرد که پس طی مسافت 80 کیلومتری وارد روستای اسفند شده و از صخره ای به ارتفاع 10 متر سرازیر می شود و منظره ای زیبا را خلق می کند. وجود صخره ای زیبا و وجود ماهی های رنگارنگ و صدای دل نشین آب باعث شده است تا گردشگران و بازدید کنندگان زیادی را به خودش جذب کند.

در کنار این آبشار برای رفاه حال بازدید کنندگان و عاشقان طبیعت مکانی برای استراحت آنان ساخته شده است. یکی از خوبی های این آبشار نزدیک بودن آن به روستای اسفند می باشد و برای امکانات رفاهی می توان به داخل روستا مراجعه کرد.

 

باگردشگری 724 همراه ما باشید تا با دیگر جاذبه های زیبای شهرستان ایرانشهر آشنا شوید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های سیستان وبلوچستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟