header

آبشار آب سفید الیگودرز کجاست؟

توضیحات

آبشار آب سفید در جنوب شرقی لرستان در دامنه کوه زاگرس در کنار دو کوه مرتفع قالی کوه و زلقی قرار گرفته است.این آبشار که یکی از جاهای دیدنی الیگودرز می باشد در زبان زیبای لری به “او اسبید” معروف است و لقب عروس زیبای آبشارایران را به خود اختصاص داده است.  ارتفاع آن70 متر است و معمولا تاج آن 8متر است. ولی در فصل های پر باران عرض تاج به 15 متر هم میرسد .آب آبشار هنگام پایین آمدن با هوا مخلوط می شودو هنگام برخورد با سنگ ها حباب های سفیدی را تشکیل می دهد به همین دلیل آب آبشار همیشه به رنگ سفید به نظر می رسد و به همین علت آبشار آب سفید نام گرفته است. این آبشار براثر فعالیت زمین شناختی و فرسایش توسط آب در طول هزاران سال به وجود آمده است که از دل کوه جاری می شود و به عنوان آب معدنی هم استفاده می شود و از شاخه های مهم رود دز به شمار می رود.
این آبشار در زمره ی جاذبه های طبیعی قراردارد و همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند بهترین زمان بازدید از آن در فصل بهار و تابستان است و می توان لحظات خوشی را در کنار خانواده رقم زد. از مکان های دیدنی اطراف این آبشار رودخانه ها، طبیعت بسیار زیبا و سرسبز ،کوه ها،درختان کهن سال بلوط و گردو، سد پر آب خان، زیارتگاه مومدحسن است که به ارزش این اثر طبیعی افزوده است. محیط اطراف آبشار شرایطی را فراهم کرده است تا زیستگاه  خوبی برای حیوانات و گونه ای از پرندگان شود اگرچه در ظاهر مانند یک جنگل است ولی از محیط بسیار آرام و دلچسب برخوردار است.لازم به ذکر است برای حفظ این محیط بکر تلاش کرد و از هرگونه آسیب رساندن به آن خودداری کرد.
راه رسیدن به آبشار بسیار آسان هست و از طریق شهر الگودرز امکان دارد که در 75 کیلومتری آبشار قرار دارد و مسیر آن آسفالت است در طول مسیر یک راه خاکی وجود دارد که صرف دو ساعت به آبشار می رسد اما یک مسیر دیگر مخصوص پیاده روی بنا شده است که 15 دقیقه با آبشار فاصله دارد.
اگرقصد ماندن در این مکان را دارید بهتر است امکانات و لوازم کافی و مناسب را اعم از چادر مسافرتی، غذا، لباس گرم و.. به همراه داشته باشید البته برای رفاه حال گردشگران آلاچیق ها،نمازخانه همچنین غرفه ای جهت ارائه محصولات و مواد غذایی در این مکان تعبیه شده است علاوه بر این فرصتی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده  شده است تا بتوانند با فرهنگ مردم اهالی و عشایر منطقه آشنا شوند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های لرستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟