header

آبشار ماهوته آبدانان

توضیحات

وجود مکان منحصر به فرد که ما را از شهر دور کند و باعث آرامش و نوزاش روح شود از نعمت خاصی برای آدمی بر خوردار است این مکان می تواند یک آبشار زیبا در اطراف یک شهر باستانی باشد و وجود آثار تاریخی به ارزش و قدمت آن اضافه کند. آبشارها همیشه در طول زمان سود بسیاری برای اهالی منطقه داشته است همچنین باعث آبادانی وشروع زندگی شده است این آبشار زیبا ماهوته نام دارد که در استان ایلام در 18کیلومتری جنوب شهر آبدانان در کنار روستای ماهوته واقع شده است. طبیعت سرسبز، وجود کوه های مهم ،چشم اندازهای دیدنی، آبشار پرآب، هوای بسیار مطلوب و تمیز این مکان را به یک منطقه توریستی تبدیل کرده است که و همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند و حتی برای اهالی منطقه هم از اهمیت زیادی برخوردار است.

آب آبشار بسیار زلال و گوارا است و هنگام ریزش بر روی تخته سنگ ها به مرور آن ها را تراش داده است که صحنه ی جالبی را به وجود آورده است از منابع مهم تامین کننده ی آب این آبشار محبوب دینار کوه است این کوه در جنوب استان ایلام قرار دارد و در زمره منطقه حفاظت شده جنگلی است که در امتداد کبیر کوه قرار گرفته است و به بزرگی و شکوه این کوه ها اضافه کرده است به خاطر آبشار و باراش های بسیار در این کوه سراسر آن مملو از پوشش های گیاهی چند ساله به خصوص درختان کهن سال بلوط شده است که در سال های اخیر به دلیل خشک سالی آسیب هایی به این درختان وارد شده است اما باز هم طبیعت چشم گیر و جذابی دارد که همه را مجذوب زیبایی هایش می کند همه این ها در کنار هم شرایط بسیار خوبی را فراهم کرده اند تا گونه از حیوانات و پرندگان بتوانند زیستگاه خوبی را برای زندگی انتخاب کنند.

بهترین زمان بازدید از این مکان در فصل بهار و تابستان است که زمانی خوبی برای گذراندن اوقات و فراغت در کنار خانواده است و هوای گرم آبتنی کردن در آب آبشار را دلچسب می کند. اگر قصد ماندن در این مکان را داشته باشید بهتر است امکانات کافی اعم از لباس مناسب،مواد غذایی، چادرمسافرتی و سایر لوازم مورد نیاز به همراه داشته باشید لازم به ذکر است این مکان به دلیل بی توجهی و آلودگی هایی که توسط گردشگران به وجود آمده است از زیبایی محیط آن کاسته شده است توصیه می شود برای حفظ این مکان از هر گونه آسیب مانند آتش روشن کردن و شکستن درختان و ریختن زباله اکیداً خودداری کرد.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه
نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟