کلبه چوبی الیزه سوادکوه یکی از اقامتگاه های پرطرفدار و توریست پسند در استان مازندران می باشد. برای رفتن به این مکان زیبا و مفرح، به حدفاصل شهر بابل (بابلکنار) تا شیرگاه بروید تا این مجموعه زیبای اقامتی تفریحی را در نزدیکی منطقه شهر مرزیکلا با طبیعت اعجازانگیز آن، مشاهده نموده. کلبه چوبی الیزه سوادکوه با 5 کلبه چوبی به ظرفیت هر اتاق 4 نفر، میزبان خاطره ای دلچسب برای شما میباشد.

کلبه چوبی الیزه سوادکوه:

کلبه چوبی الیزه سوادکوه که در فاصله 8 کیلومتری شهر بوده، با جاده آسفالت و پارکینگ اختصاصی غیرمسقف، امکان سفری راحت تر را برایتان به ارمغان می آورد. قرارگیری کلبه ها در نزدیکی باغ های مرکبات، فضایی زیبا را برای آن ایجاد نموده خاطره عطر مسحور کننده بهار نارنج که در فصل بهار فضا را پر نموده، از خاطرتان محو نخواهد شد.

امکانات کلبه چوبی الیزه سوادکوه:

کلبه چوبی الیزه سوادکوه امکان پذیرایی از 20 گردشگر را با کلبه هایی با مساحت 40 متر که در فواصل 4 متری از هم بنا شده اند دارد. همچنین هر کلبه دارای سالن 24 متری، تلویزیون، باربیکیو، آشپزخانه، حمام مستقل و اختصاصی، یخچال، تخت، سرویس بهداشتی (ایرانی و فرنگی) و اسپیلت با تراسی زیبا و خوش منظره با نمایی به سمت شالیزارها و طبیعت مسحور کننده اطراف به متراژ 12 متر بوده.

 اقامتگاه کلبه چوبی الیزه سوادکوه هیچ گونه غذایی را سرو نمیکند و برای صرف غذاهای لذیذ محلی خطه زیبای شمال، می توانید با هماهنگی قبلی با کارمندان این مجموعه، از آشپزخانه یا سفره خانه ای که در نزدیکی آن قرار دارد انواع خوراک و غذاهای سنتی همچون: میرزا قاسمی، ماهی، مرغ ترش، باقالاقاتق و ... را سفارش داده و از طعم بی نظیر آنها لذت ببرید. با توجه به آنکه در اطراف مجموعه هیچ گونه سوپرمارکت یا نانوایی قرار ندارد حتما قبل از اسکان در این اقامتگاه، مایحتاج خود را تهیه نمایید.

جاذبه های گردشگری نزدیک به کلبه چوبی الیزه سوادکوه:

کلبه چوبی الیزه سوادکوه باتوجه به موقعیت جغرافیایی، به جاذبه های گردشگری بسیاری نزدیک است از جمله:

هفت آبشار تیرکن

سوادکوه مملو از جاذبه های طبیعی بکر و زیبا بوده که چشم را نوازش داده و روح را به سوی خویش فرا می خواند. از جمله این جاذبه ها، هفت آبشار سواد کوه است که برای دیدار از این شاهکار طبیعت، باید در جنگل های انبوه و زیبای منطقه پیاده روی نمایید. ارتفاع آخرین آبشار، بالغ بر 9 متر بوده، با حوضچه های کوچکی که در پایین خود ایجاد نموده، زیبایی آن صدچندان شده است.

 سد خاکی سنبل رود

این سد یکی از زیباترین سدهای خاکی سوادکوه میباشد و در فاصله 8 کیلومتری جاده شیرگاه مابین سوادکوه و بابل‌کنار قرار داشته، از آب فراوان آن برای پرورش ماهی و آبیاری زمین های کشاورزی استفاده می گردد.

طبیعت بکر، آب فراوان سد و جنگل زیبا و انبوه اطراف آن، در کنار تفریحاتی همچون: امکان قایق سواری بر روی آب های زلال سد با قایق های پدالی و موتوری، اسب سواری و درشکه سواری خاطره ای دل انگیز را برایتان به ارمغان می آورد. امکانات رفاهی مناسبی همچون: کلبه چوبی برای اقامت، تاب جنگلی، فضای گسترده برای بازی های دسته جمعی، آلاچیق و ... نیز در آن تعبیه شده است.

آبشار آهکی

برای دیدار از این آبشار زیبا که به عروس آبشارهای سوادکوه شهره است، کافیست از تهران به سمت فیروزکوه حرکت نموده به سمت سوادکوه رفته تا وارد جنگل های زیبای آن شده و پس از حرکت در مسیر رودخانه ، به ملاقات آبشار بروید.

جنگل های انبوه و سرسبز هیرکانی این آبشار باشکوه را در آغوش خود گرفته اند. ظاهر پلکانی و آهکی آبشار با حوضچه ها و آبشارهای کوچکی که تا پیش از رسیدن به آن مشاهده خواهید نمود، با درختان زیبای ازگیل، راش انجیلی و ممرز، هوایی خنک و پاک و صدای آواز پرندگان شما را به سفری رویایی دعوت می نماید.

جنگل بکر لفور

می توان بطور قطع بیان نمود که یکی ازبهترین گزینه ها برای جنگل پیمایی در هوایی بکر و طبیعتی ناب، این جنگل زیبا در سوادکوه شمالی است که با 2 ساعت پیاده روی از میان درختان سر به فلک کشیده لیلکی، ازگیل، راش، انجیلی،ممرز و... می توانید به هفت آبشار رسیده، زیبایی سفر خویش را تکمیل نمایید.

سد شیاده

بر روی رودخانه چلیم در 32 کیلومتری جنوب غرب بابل و در مجاورت روستای شیاده، سدی زیبا بنا شده که به دلیل آب و هوای بی نظیر و طبیعت دیدنی خویش، در کنار تفریحات و امکانات رفاهی مناسبی همچون: ماهیگیری و قایق رانی، کشتی لوچو، پیاده روی در جنگل و ... به مکانی گردشگری تبدیل شده است.

آبشار درازکش

آبشاری باشکوه در شهرستان بابل به ارتفاع 7 متر، که در تمامی فصول سال جاری بوده و در کنار دشت های زیبا، جنگل های انبوه، جلگه های حاصلخیز و کوهستان زیباش تابلویی بی نقص از طبیعت منطقه ایجاد نموده است.

دریاچه کامی کلا

در دل رشته کوه های البرز و در شهرستان بابل دریاچه ای زیبا قرار داشته که در کنار جنگل و کوه های سر به فلک کشیده، جاذبه ای زیبا برای مشتاقان محسوب می گردد.

آبگرم ازرود

در حاشیه رودخانه و در دل دره ای جنگلی، آب معدنی آرزو قرار گرفته که با آب فیروزه‌ای ‌رنگ خویش، جلوه ای زیبا به فضای سرسبز اطراف خویش بخشیده، به دلیل وجود گوگرد در آب آن، برای امراض پوستی، درد مفاصل و روماتیسم مفید فایده می باشد. 

اجاره کلبه چوبی الیزه سوادکوه:

اقامتگاه کلبه چوبی الیزه سوادکوه در راستای قیمت گذاری اجاره کلبه ها متناسب با روز و تاریخ قیمت های متفاوتی ارائه میکند. هزینه اجاره در روزهای وسط هفته (شنبه تا سه‌ شنبه) 330,000 تومان می باشد، اما این مبلغ برای روزهای آخر هفته (چهارشنبه تا جمعه) و همچنین تعطیلات خاص 380,000 تومان می باشد.

قوانین کلبه چوبی الیزه سوادکوه:

 اقامتگاه کلبه چوبی الیزه سوادکوه نیز مانند دیگر اقامتگاه ها قوانین خاص خود را دارد، قبل از عزیمت به این مکان زیبا قوانین آن را با دقت مطالعه نمایید.

فاصله اقامتگاه کلبه چوبی الیزه سوادکوه تا جاذبه های گردشگری منطقه:

فاصله تا مرکز شهر بابل: 23.9 کیلومتر (25 دقیقه)

فاصله تا پایانه مسافربری بابل: 26.7 کیلومتر (30 دقیقه)

فاصله تا ساحل بابلسر: 48.7 کیلومتر (58 دقیقه)

فاصله تا ایستگاه راه آهن قائم شهر: 30.4 کیلومتر (36 دقیقه)

فاصله تا هفت آبشار: 7.7 کیلومتر (13 دقیقه)

فاصله تا جنگل بکر لفور: 21.3 کیلومتر (29 دقیقه)

فاصله تا آبشار دراز کش: 25.5 کیلومتر (54 دقیقه)

فاصله تا سد سنبل رود: 8 کیلومتر (10 دقیقه)

فاصله تا آبشار آهکی: 20.1 کیلومتر (26 دقیقه)

فاصله تا دریاچه کامیکلا: 31.1 کیلومتر (56 دقیقه)

فاصله تا آبگرم طبیعی ازرود: 36.3 کیلومتر (1ساعت و 12 دقیقه)

فاصله تا سد شیاده: 26.7 کیلومتر (51 دقیقه)

فاصله تا فرودگاه بین المللی ساری: 73.5 کیلومتر (1ساعت و 16 دقیقه)